Par dopingu

Lai gan daudzi sportisti, kas savā laikā saskārušies ar dopinga kontrolēm, reizēm izrāda neapmierinātību- antidopinga kustība ir nepieciešama pašiem sportistiem. Lai gan iespējams diskomforts, un kādu nosacītu noteikumu ievērošanas nepieciešamība, tomēr vajag apzināties, ka tā ir iespēja pasargāt sevi pašu, no cita, iespējams negodīga sportista, pat tad, ja liekas šī kontrole pašam nav vajadzīga, jo nelieto neko aizliegtu.

Dopings ir jebkādu zāļu vai vielu lietošana, kuras mērķis ir uzlabot sasniegumus un rezultātus. 
Mūsdienās dopings ir dalīts aizliegtajā un atļautajā, un notiek zinātnieku/ķīmiķu izaicinājums- izdomāt kaut ko jaunu, tādu ko “meklētāji” nevar atrast un dažādas manipulācijas ar dopinga nodošanas materiālu, lai sportisti netiktu pieķerti.
 

No senseniem laikiem, cilvēkiem paticis sports. Kādā brīdī sports kļuva par sacensību, un tika veidoti turnīri un sporta spēles. Sacentās draugi, sacentās kaimiņi. Sacentās ciemi, pilsētas, valstis. Kļuva nozīmīgi- stiprākie, ātrākie, labākie sportisti un sporta sasniegumi. Lepošanās ar sportiskiem sasniegumiem- kļuva par rituāli, kļuva par kultu.