DOPINGA PĀRBAUDES

doping1

Lai gan daudzi sportisti, kas savā laikā saskārušies ar dopinga kontrolēm, reizēm izrāda neapmierinātību- antidopinga kustība ir nepieciešama pašiem sportistiem. Lai gan iespējams diskomforts, un kādu nosacītu noteikumu ievērošanas nepieciešamība, tomēr vajag apzināties, ka tā ir iespēja pasargāt sevi pašu, no cita, iespējams negodīga sportista, pat tad, ja liekas šī kontrole pašam nav vajadzīga, jo nelieto neko aizliegtu.

Dopingpositive

Tāpēc sportistu kontrole ir izlases kārtībā, pēc noteiktiem noteikumiem un priekšrakstiem, kurus nenosaka tie, kuri šīs procedūras veic. Dopinga kontroles, biežumu un procedūru nosaka starptautiskā antidopinga aģentūra.

Antidopinga kodekss ir cīņa par tiem sportistiem, kuri nevēlas lietot un nelieto nekādu dopingu- lai viņiem būtu iespēja līdzvērtīgi cīnīties, un būt konkurētspējīgiem- savā sporta veidā, savukārt dopinga kontroles procedūras, palīdz atturēt negodīgus sportistus, no īstena jeb patiesa sporta pamatvērtību ignorēšanas.

Par pašu procedūru un kā tiek veikta dopinga kontrole var iepazīties Latvijas antidopinga mājas lapā - https://www.antidopings.gov.lv/lv/galerija/patiess-sports-dopinga-procedura